Zeytinyağlı Sabunun Cilde ve Saça Faydaları

Zeytinyağlı Sabunun Cilde ve Saça Faydaları

Cilt ve saç bakımında pahalı bakım ürünlerini gölgede bırakacak kadar mucizevi etkiler yaratan zeytinyağlı sabun, saf sızma zeytinyağı ile yapılır. Hassas cilt tipine sahip kişiler ile bebeklerde dahi güvenle kullanılabilen zeytinyağlı sabun tamamen doğaldır, hiçbir katkı maddesi içermez.

Doğanın insanoğluna sunduğu mucizevi besinlerden olan zeytinden elde edilen zeytinyağı, sağlığımız için oldukça önemli bir yağdır. Cilt ve saç bakımında da oldukça etkili olan zeytinyağı kozmetik sektöründe de uzun yıllardır kullanılmaktadır. Bu mucizevi yağdan üretilen zeytinyağlı sabun, E vitamini ve antioksidan açısından oldukça zengindir. Bu özelliği ile saç ve cilt bakımında oldukça faydalıdır. Banyo sırasında kullanılırsa, hem saç hem de vücut için iyi bir bakım ürünü olmanın yanı sıra doğal bir temizleyicidir.

Geçmişten günümüze, uzun yıllardır kullanılan bir ürün olan zeytinyağlı sabun, diğer bitkisel ve kozmetik sabunlara oranla daha faydalıdır. Annelerimizin güzellik sırrı olan bu ürün, bakım yapmanın yanı sıra saçta ve ciltte oluşan sorunları da iyileştirme özelliğine sahiptir.

Özellikle saç dökülmesinden şikayetçi olan kişiler kesinlikle zeytinyağlı sabun kullanmalıdır. Saç derisinin işlevini yerine getirmesini sağlayan zeytinyağlı sabun saç dökülmesini önler, saç köklerini kuvvetlendirir, saçın hızlı uzamasını ve parlak görünmesini sağlar. Ayrıca kuru cilt tipine sahip olan ya da akne sorunu yaşayan kişiler için de zeytinyağlı sabun kullanımı ideal bir çözümdür. Cildi dinlendirir, canlandırır ve yumuşatır. Gözenekleri küçülterek sivilce oluşumunu engeller.

Eğer siz de abartılı kozmetik ürünü kullanımından kaçınıyorsanız, annelerimiz gibi ışık ışıl bir cilde sahip olmak ve cilt sorunlarınıza çözüm bulmak istiyorsanız; eczaneler ve aktarlar başta olmak üzere pek çok yerden kolaylıkla zeytinyağlı sabun temin edebilirsiniz. Pahalı kozmetik ürünleri yerine kullanabileceğiniz zeytinyağlı sabun, pratik ve ucuz bir biçimde cilt ve saç bakımınızı yapabilirsiniz.

Zeytinyağlı Sabunun Cilde Faydaları

Kuru ciltler için ideal bir nemlendiricidir. Cildin soyulmasını engeller.

Cilde ışıltı kazandırır.

Cilt lekelerinin azaltılmasında etkilidir.

Sivilce oluşumunu azaltır, uzun süreli kullanımda sivilce oluşumunu engeller.

Ciltteki çatlakların giderilmesine yardımcı olur.

Ciltteki gözeneklerin açılmasına yardımcı olarak cildin nefes almasını sağlar.

Ciltte yumuşaklık oluşturur.

Ciltteki ölü derinin atılmasına yardımcı olur.

Sadece kuru ciltlerde değil tüm cilt tiplerinde güvenle kullanılabilir. Kuru ciltleri nemlendirme özelliği olan zeytinyağlı sabun, yağlı ciltlerin en büyük problemlerinden olan sivilce ve gözenek sorunlarına da çözüm sunmaktadır.

Ciltte oluşan alerjik etkileri azaltır, hatta yok eder. Egzama, sedef vb. hastalıkların iyileşmesine yardımcı olur.

Cildin yenilenmesini sağlar.

Şampuanlar gibi kimyasal maddeler içermediği için bebeklerde ya da hassas cilt tipine sahip kişilerde güvenle kullanılabilir.

Kadınların korkulu rüyası olan selülitlerin giderilmesine yardımcı olur.

Zeytinyağlı Sabunun Saça Faydaları

Cilt bakımının yanı sıra saç bakımında da kullanılan zeytinyağlı sabun, saç derisindeki kan dolaşımını arttırarak saç dökülmesini önler.

İçeriğindeki E vitamini ile saçları besler.

Düzenli kullanıldığı takdirde saçların doğal yumuşaklığını kazanmasına yardımcı olur. Böylelikle saçlarınızı çok daha kolay tarayabilirsiniz.

Saçın parlaklığını arttırır.

Saçın hacimli görünmesini sağlar. Saçtaki elektriklenmeyi önler.

Saçların kepeklenmesini önler.

Zeytinyağlı sabun düzenli kullanıldığında saçlar daha kolay şekil alır.

Düzenli kullanımında saçlar daha hızlı uzar.

Bukleli saçların daha kolay şekil almasına yardımcı olur.

Zeytinyağlı sabun saçın dökülmesini önlediği gibi, düzenli kullanım ile saç olmayan noktalarda dahil saç çıkmasını sağlar.

Eğer doğal zeytinyağlı sabun ile saçlarınızı yıkadıktan sonra saçınızın sertleşmesinden şikayetçiyseniz, elma sirkesi ile saçınızı durulayabilirsiniz. Elma sirkesi saçınızdaki sertleşmeyi önlerken bir yandan da saçınıza yumuşaklık ve parlaklık kazandırır.

Zeytinyağlı sabunun diğer faydaları

Vücuttaki ağrıların hafiflemesine yardımcı olur.

Romatizmal hastalıklara iyi gelir.

Zeytinyağlı Sabun Nasıl Kullanılır?

Zeytinyağlı sabun çok köpüren bir sabun olmadığından, sıcak suda, uygun bir kabın içerisinde lif ya da süngerle köpürtülerek kullanılmalıdır. 

Zeytinyağlı sabunu doğrudan vücudunuza sürdüğünüzde beklediğiniz sonucu alamayabilirsiniz

Zeytinyağlı Sabunun Cilde ve Saça Faydaları

Zeytinyağlı Sabunun Cilde ve Saça Faydaları

Cilt ve saç bakımında pahalı bakım ürünlerini gölgede bırakacak kadar mucizevi etkiler yaratan zeytinyağlı sabun, saf sızma zeytinyağı ile yapılır. 

20/06/2019
0
Zeytin zeytinyağı üretim Yöntemleri

Zeytin zeytinyağı üretim Yöntemleri

Zeytin dalından koparıldığı gibi yenilemeyen tek çekirdekli bir meyvedir. Buna da, dünya üzerindeki tüm meyvelerden sadece zeytinde bulunarak zeytine acılık tadını veren “oleuropein” adlı fenolik bir madde sebep olmaktadır.

20/06/2019
0
Hakiki Zeytinyağı Nasıl Anlaşılır?

Hakiki Zeytinyağı Nasıl Anlaşılır?

Doğanın armağanı olarak tabir edilen ve sayısız faydası olan zeytinyağını satın alırken gerçek olup olmadığını bilmemiz çok önemlidir.

20/06/2019
0