HAKKIMIZDA

Ticari hayatımıza nasıl başladık; ben size bunu anlatmak istiyorum. Nasıl devam edeceğiz; bunu siz değerli dostlarımız karar verecek.

Ulubeyler Köyü(Detaylı bilgi site içerinde mevcut); etrafı zeytin ağaçları ile çevrili Ayvalık ve Burhaniye’nin tam ortasında Kaz Dağları’nın karşısında Edremit Körfezi’nin güneyinde, oksijen seviyesi olarak Dünya ortalamasının üstünde şirin, çalışkan ve zeytin üretiminde söz sahibi bir köy. İşte ben bu köyde 1952 senesinde dünyaya geldim.

Çocukluğum babamı bebek yaşta kaybetmem nedeniyle annem, ablam ve ağabeyim ile geçimimizi sağladığımız 1000 civarında zeytin ağacının etrafında geçti. Annemin vefatından sonra hisseme düşen 270 ağaçtan şu anda 15000 civarında ağaca ulaşma serüvenim beni sizlerle buluşturdu. 270 ten 15000 ulaşma sürecinde eşim ve ben çok çabaladık, çok çalıştık. Bu serüvende her ağaçtan, her zeytin meyvesinden yeni bir şey öğrendik. Sonunda ailemin ısrarı ile zeytinyağı ve zeytin konusunda tecrübemi doğrudan sizlere ulaştırmak için Yaşar Tarımı kurduk ve Goldenia 008 markasını yarattık. Yılların getirdiği deneyimin sonucunda ortaya çıkan tatları sizlerle buluşturmak istedik.

Budama sonucu gençleştirme yöntemiyle bir nesil daha yaşama şansı yarattığımızı düşündüğümüz asırlık ağaçlarımızdan aldığımız ürünlerimizle, yüzyıllarca önce o ağaçtan meyve alan insanların aldıkları tatları aynı dokusu, kokusu ve lezzetiyle sizlere ulaştıracağız. Ağaçlarımızdan yaklaşık 5000 civarı yaşları yüzyılın üzerinde olan ağaçlardır. Geri kalanlar aşılama ya da fidandan kendi ürettiğimiz ağaçlardır. Ağaçlarımız Ayvalık tipi yağlık zeytin ve Gemlik tipi sofralık zeytin türü ürünleri vermektedir.

Büyük özveri ile zamanında suladığımız, toprağını havalandırdığımız, budama ile gençleştirdiğimiz ağaçlarımızdan aldığımız zeytinlerimizi uygun yöntemlerle toplayıp nefaseti kaçmadan soğuk sıkım yöntemiyle zeytinyağı olarak sizlere ulaştırmayı amaçlıyoruz. Kaz Dağları’ndan gelen dünyanın en bol oksijeniyle Ege Denizi’nin muhteşem kokusunun harmanlandığı hoş koku sonucu ortaya çıkan nefaseti sizlere ulaştırmak en büyük arzumuzdur. Zeytinlerimizi ise tamamen doğal yollarla fermente ederek sizlere ulaştıracağız. Biz zeytinleri topladıktan en az 4-5 ay sonra doğal yollarla acılığı gittikten sonra sizlere sunuyoruz.

Amacımız;
Sizleri müşteri değil bir dost olarak gördüğümüz anlayışı ile kendi soframızda kullandığımızı sizlerle paylaşmaktır.

Saygılarımla

İsmail YAŞAR
Çiftçi