Goldenia 008
Anasayfa > ZEYTİNYAĞI > Erken Hasat Naturel Sızma Zeytin Yağı 500ml

Erken Hasat Naturel Sızma Zeytin Yağı 500ml

₺ 35,00


Diğer bütün yağlar ancak rafine edildikten sonra yemeklik yağ olarak kullanılabilmelerine rağmen zeytinyağı, doğal haliyle de kullanılabilen tek yağdır.

Erken Hasat Naturel sızma zeytinyağı, zeytinin doğal niteliklerinde herhangi bir değişiklik olmayacak bir biçimde sadece yıkama, sızdırma, santrifüj ve filtrasyon gibi mekanik veya fiziksel işlemlerle elde edilir. Hiçbir gıda katkı maddesi ilave edilmez. Asit oranı azami 0.8 dir.

Yaşar Tarım olarak , Kaz Dağı’nın eşsiz havasıyla Ege denizinin iyot kokusunun poyraz ve karayel rüzgarlarıyla harmanlandığı, Edremit Körfezi’nin tam ortasında yer alan Ulubeyler Köyü’nün Ayvalık tipi zeytinlerinden elde edilen muhteşem aroması, altın rengi, kendine özgü aroması, meyvemsi tadı, kokusu, ağza hoş gelen acılığı ve akıcılığı ile bu eşsiz tadı Gold Kydonia markasıyla sizlerle buluşturuyoruz. Erken HASAT zeytinyağı, şubat ağustos ayları arasında yapılan budama, havalandırma, sulama gibi ağacın ve meyvenin korunması ve gelişmesine yönelik icra edilen faaliyetlerin eylül ayı itibari ile üreticinin emeğinin ürüne kavuşmasının mutluluğunu ve hazını taşır…

Bu nedenle bu ürünümüze eylül hasat demeyi uygun bulduk, çünkü çiftçi eylül itibari ile artık emeğinin karşılığı ürünü ağaçlarında görmüş ve onu sizlere ulaştırmak için hazırlıklarını yapmaya başlamıştır. Bu yağın bir yıl içerisinde tüketilmesi gereklidir. Erken hasat zeytinyağının renginin koyu ve görüntüsünün berrak olmaması, filtre edilmemesinden kaynaklanır. Bu nedenle de şişenin dibinde tortu oluşması doğaldır.

Kendi bahçelerimizden Ekim- Kasım ayları arasında SOĞUK SIKIM yöntemiyle ürettiğimiz zeytinyağımız hava almayan paslanmaz çelik tanklarda korunmaktadır. 

KATEGORİLER ÇOK SATAN ÜRÜNLER